Zakłady na rugby

Nick Kennedy, Gonzalo Garcia

Nick Kennedy, Gonzalo GarciaGra w rugby zyskała na popularności w Europie a szczególnie na Wyspach Brytyjskich, od triumfu w Anglii w 2003 Rugby World Cup. Obecnie rozgrywki międzynarodowe a także krajowa liga w Anglii, nosząca nazwę- Aviva Premiership, mają zagwarantowane z samych tylko transmisji telewizyjnych około 30 milionów funtów rocznie. To niewiele w porównaniu choćby do piłki nożnej, ale rynek rugby systematycznie pnie się o góry i co roku zwiększa swoją wartość. Uprawianie rugby w Angilii, miało również istotny wpływ na ekspansję rynku zakładów rugby. Zakłady na rugby rozwijają się równie dynamicznie, jak dynamicznie rozwija się ta dyscyplina.

Zasady gry w rugby są dziecinnie proste. Dwie drużyny mają po piętnastu zawodników na boisku. Każda z nich próbuje zdobyć punkty, które można zdobyć na kilka sposobów. Jednorazowo można zdobyć odpowiednio 5, 3 lub 2 punkty, a więc bardzo podobnie jak w koszykówce. Zazwyczaj gra odbywa się najczęściej w środku pola. Od siły drużyny w środku pola zależy strategia i taktyka jej gry. Zespół który opanuje środek pola ma statystycznie większe szanse na zwycięstwo.

Angielska liga krajowa- Aviva Premiership, skupia dwanaście drużyn, które walczą między sobą klasycznym systemem ligowym, czyli każdy z każdym. Do najlepszych drużyn można zaliczyć Leicester Tigers, Northampton Saints, i Northampton Saracens. Te trzy zespoły uważane są na ogół za dominujące w lidze. Pomimo potęgi angielskiego sportu, tutejsza liga rugby nie jest jednak uważana za najsilniejszą w Europie. Za taką powszechnie jest uważana francuska Top14, z Perpignan, Clermont i Toulouse na czele. Te kluby zazwyczaj osiągają najlepsze wyniki w rozgrywkach europejskich, nieco ograniczając tym dostępność wyrównanych kursów bukmacherskich w europejskich pucharach rugby.

Rugby w wydaniu reprezentacyjnym to natomiast zupełnie inna bajka. Elita europejska czyli Anglia, Irlandia, Szkocja, Walia, Francja i Włochy biorą udział w corocznym turnieju Sześciu Narodów, podczas gdy Australia, Nowa Zelandia, RPA i Argentyna walczą o niedawno przemianowany Championship Rugby. Jest też Puchar Świata. Odbywa się on co cztery lata, a także liczne Multi turnieje, które jednak w większości mają jedynie towarzyski wymiar. Do najpopularniejszych z nich należy angielski i irlandzki Lions Tour .

Wszystkie opisane rozgrywki stworzyć wiele możliwości obstawiania rugby w kolekturach bukmacherskich, a także onlie. Podobnie jak piłki nożnej, jest teraz ogromny wybór rynków zakładów, które można obstawiać w każdym meczu. Szczególnie popularne są zakłady z handicapem, gdyż bardzo często dochodzi do potyczek silnej drużyny ze zupełnym outsiderem. Gry takie jak Anglia kontra amatorska reprezentacji Tonga, to tylko jeden przykład takiego pojedynku. Rugby ma to do siebie, że bardzo rzadko zdarzają się w nim niespodzianki, silniejsza fizycznie drużyna prawie zawsze odnosi zwycięstwo.

Rugby to kolejna część brytyjskiego dziedzictwa dumny sportowej. Z dnia na dzień dostarcza coraz więcej emocji kibicom, a także graczom bukmacherskim. Popularność rugby nie dorówna piłce nożnej, ale ma już całkiem pokaźną grupę fanów, która powiększa się z każdą chwilą. Może warto zainteresować się tym sportem także, a może przede wszystkim w kontekście zakładów bukmacherskich?

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Designed for Free Scratch Card Games in Collaboration with Cheltenham Gold Cup