Progresja remisowa

6

6Wyobraźmy sobie sytuację, że Manchester City grają u siebie z Sunderlandem. Zwycięstwo gości postrzegane jest przez wszystkich jako mało prawdopodobne, a kurs na remis oscylował by pewnie gdzieś w okolicach 10,00. Jeśli zdecydujemy się postawić 10z właśnie na remis, i uda nam się je trafić, wygramy 100zł  i odnotujemy tym samym pokaźny zysk. Jednak jeśli nie, to straciliśmy dychę. I czy mamy rozpaczać?

Absolutnie nie. Zamiast tego, proponujemy poczekać do następnego meczu z ich udziałem, i znów postawić na remis, ale już dwa razy większą kwotę. W przypadku remisu wygramy większą sumę pieniędzy niż moglibyśmy wygrać w przypadku gdyby pierwszy mecz skończył się remisem. Opisywana metoda gry nosi nazwę- progresja remisowa. Jest to jeden z najsłynniejszych i najczęściej stosowanych systemów bukmacherskich. Polega ona na tym, by ostawiać remisy jednego danego zespołu. W przypadku, gdy nie trafimy remisu, to w kolejnym meczu zwiększamy stawkę dwukrotnie. Jeśli znów się nie uda, to zwiększamy ją jeszcze raz i tak do skutku. Przedstawiony powyżej przykład jest trochę ekstremalny,  gdyż kurs na remis oscyluje zwykle w graniach 3,50, co i tak w przypadku trafienia, po podliczeniu wszystkich dotychczasowych strat, daje kilkudziesięcioprocentowy zysk.

Liga, w której odnotowuje się największą liczbę remisów to francuska Lique 1, także Lique 2. Jednak bukmacherzy także zdążyli już zauważyć tą prawidłowość i często kurs na remis w meczu we Francji jest niższy niż 3,00. Remisy zdarzają się przecież i w innych ligach. Nie jest problemem znalezienie zespołu, któremu w danym czasie zdarza się często dzieli punktami ze swymi rywalami.

Minusem progresji remisowej jest to, że w wypadku niepowodzenia w meczu, stawka na kolejny musi być dwukrotnie większa. Jeśli zdecydowaliśmy się obstawiać remisy zespołu, który akurat zaczął tylko wygrywać lub przegrywać, to musimy mieć duży zasób środków finansowych, by w przypadku spotkania, które zakończy remisem- odnotować wygraną. Wtedy taka wygrana pokryje wszystkie dotychczasowe wydane pieniądze na nasze chybione kupony.

Progresja remisowa to metoda gry dla ludzi o mocnych nerwach. Stosując nią, musimy wykazać się wysoką odpornością na stres. Nie jest łatwo nie poddać się w przypadku kolejnego niepowodzenia i znów postawić na remis, i to dwa razy więcej. Tym bardziej jeśli nie zdarzył się on już od kilku spotkań. Jeśli jednak wybrany przez nas zespół zremisuje w kolejnym meczu, odniesiemy sukces, także ten finansowy.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Designed for Free Scratch Card Games in Collaboration with Cheltenham Gold Cup